Ognisko w Zielonej Górze – Dom Rekolekcyjny EMAUS, ul. Aliny 7

Dom Rekolekcyjny Emaus
Dom Rekolekcyjny "Emaus" przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Aliny 5. Spotkania Ogniska w ostatnie soboty miesiąca rozpoczyna Msza św. o g. 18.00.
Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Damian Kołodziej. Mapka - dojście do Emaus z Kościoła (aby powiększyć obraz, kliknij zdjęcie).
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W sobotę 23 lutego 2019 roku obchodziliśmy 10 lecie powstania Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.

W styczniu 2009 roku w Zielonej Górze powstało Ognisko – czwarte w Polsce, po Warszawie, Żorach i Poznaniu.

Z racji rocznicy o 18:00 została odprawiona Msza św. dziękczynna, której przewodniczył ksiądz Biskup dr Paweł Socha – Biskup Senior, ks. Paweł Dubowik, Krajowy Duszpasterz Wspólnot Trudnych Małżeństw SYCHAR.

Dziękczynienie do Boga za 10  lat istnienia Wspólnoty zanosili członkowie wspólnoty, jak również zaproszone zaprzyjaźnione osoby z Ogniska ze Szczecina, Gorzowa Wlkp. i Legnicy. Na zakończenie została odczytana modlitwa o odrodzenie małżeństwa, po której swoim świadectwem życia podzieliło się małżeństwo z Legnicy, które przeżyło kryzys i dzięki łasce Bożej i pracy każdego z nich, zostało ono przemienione.

Przed uroczystą Eucharystią o godz. 15:00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Kapliczce na Winnicach, po czym udaliśmy się do Sali pod kościołem pw. Podwyższenia Krzyża św. gdzie odbyła się Agapa. Wspominaliśmy początki działania Ogniska na terenie Zielonej Góry i i cieszyliśmy się swoją obecnością.

Pragnę podziękować członkom zielonogórskiego Ogniska za wspaniale zorganizowany czas, przyjaciołom ze Szczecina, Gorzowa Wlkp., Legnicy za obecność. Dziękuję za obecność z nami ks. Pawłowi, ks. Dariuszowi i Andrzejowi.

Dziękuję wszystkim kapłanom, którzy na przestrzeni 10 lat opiekowali się zielonogórskim Ogniskiem Wspólnotą Trudnych Małżeństw SYCHAR:

  • Ks. dr Dariusz Orłowski: w latach 2009 – 2012;
  • Ks. Mariusz Dudka: 2012 – 2013;
  • Ks. Grzegorz Mikołajczyk: 2013 – 2016;
  • Ks. Damian Kołodziej: od 2016 do chwili obecne

 

Kronika