Ognisko w Zielonej Górze – Dom Rekolekcyjny EMAUS, ul. Aliny 7

Dom Rekolekcyjny Emaus
Dom Rekolekcyjny "Emaus" przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Aliny 5. Spotkania Ogniska w ostatnie soboty miesiąca rozpoczyna Msza św. o g. 18.00.
Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Damian Kołodziej. Mapka - dojście do Emaus z Kościoła (aby powiększyć obraz, kliknij zdjęcie).
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Lutowe spotkanie rozpoczęliśmy Mszą św. w intencji małżeństw, po Mszy spotkaliśmy się w domu rekolekcyjnym Emaus, gdzie kontynuowaliśmy spotkanie. Rozpoczęliśmy krótką modlitwą,powitaniem i przypomnieniem charyzmatu Wspólnoty. Po kręgu świadectw, omawialiśmy drugi rozdział książki Jose H. Prado Flores’a – Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych. Drugi rozdział mówi o grzechu, grzechu który przybiera różne formy. Doprowadza nas do wiary we własne siły, własne drogi i środki do osiągnięcia szczęścia bez Bożej pomocy, zaciemnia nam obraz. Poddaje w niewolę i powoli doprowadza do śmierci. Sprawia, że traci się wolność, radość. Ważne byśmy sobie uświadamiali kto jest naszym przeciwnikiem, kto chce byśmy oddalali się od Boga.

„..Punktem wyjścia do rozwiązania problemu jest uznanie istnienia tego problemu. Najgorszym grzesznikiem jest ten, kto nie uznaje swojego grzechu (M.Luter). W związku z tym najgorszą rzeczą, jaka może się nam przydarzyć, nie jest grzeszność, lecz niechęć wobec uznania,  że zgrzeszyliśmy…” – zaczerpnięte z książki – Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych

Najbliższe spotkanie Ogniska odbędzie się w sobotę 24.03.2018 r.

Zapraszamy

Kronika