Ognisko w Zielonej Górze – Dom Rekolekcyjny EMAUS, ul. Aliny 7

Dom Rekolekcyjny Emaus
Dom Rekolekcyjny "Emaus" przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Aliny 5. Spotkania Ogniska w ostatnie soboty miesiąca rozpoczyna Msza św. o g. 18.00.
Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Damian Kołodziej. Mapka - dojście do Emaus z Kościoła (aby powiększyć obraz, kliknij zdjęcie).
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Tradycyjnie tak jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, również 31 październiku 2015, grupa nasza spotkała się o godz. 18.00 na comiesięcznej Mszy św w intencji WTM, którą odprawił w koncelebrze nasz ksiądz Grzegorz. Po Mszy św. udaliśmy się na spotkanie do Domu Emaus.
Tematem spotkania było świadectwo z ostatnich rekolekcji, które odbyły się w Górze św. Anny w dniach 23-25 października 2015. W rekolekcjach z naszego ogniska wzięły udział dwie osoby. Tematem rekolekcji pt. „Zanurz się w Jordanie 7 razy” (2Krl 5,13-14) było przedstawienie wyników badań i analiz pod kątem zgodności prawd naszej wiary z przekazem jaki niesie ze sobą Pismo Święte. Zadania tego podjął się pan dr hab. inż. Mirosław Rucki, który w sposób wyraźny wykazał prawdę o nierozerwalności i wierności małżonków związanych sakramentalnym węzłem. Spotkanie było również okazją do dzielenia się osobistymi doświadczeniami i przeżyciami wszystkich uczestników spotkania.

Do naszej wspólnoty dołączyły dwie nowe siostry i jeden brat, których serdecznie witamy i oczywiście zapraszamy na kolejne sycharowskie spotkania, które odbędzie się 28 listopada, natomiast 12 listopada (czwartek) na godz. 18.00-20.00 zapraszamy na Grupę Wsparcia.

Kronika