Ognisko w Zielonej Górze – Dom Rekolekcyjny EMAUS, ul. Aliny 7

Dom Rekolekcyjny Emaus
Dom Rekolekcyjny "Emaus" przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Aliny 5. Spotkania Ogniska w ostatnie soboty miesiąca rozpoczyna Msza św. o g. 18.00.
Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Damian Kołodziej. Mapka - dojście do Emaus z Kościoła (aby powiększyć obraz, kliknij zdjęcie).
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

Tematem lutowego spotkania była komunikacja w małżeństwie, w oparciu o książkę Valerio Albisetti „Czy dialog może uratować miłość?”.
Poruszone zostały tematy zawarte w książce: konstruktywna komunikacja, niebezpieczeństwa milczenia, przeszkody w komunikacji, dobra komunikacja, jak i co komunikować, sztuka różnienia się.
Fragment książki: „Psychologia kobiety i psychologia mężczyzny bardzo się od siebie różnią. Ta odmienność w przeżywaniu siebie, drugiego i otaczającego świata jest prawdziwym powodem ogromnej większości konfliktów małżeńskich. Wspólne życie, dzień po dniu, przy tych psychologicznych różnicach, nieuchronnie pogłębia cierpienie, nietolerancję, trudności w komunikacji, niezrozumienie między małżonkami. (…)Komunikacja jest jedynym środkiem, którym mogą się posłużyć małżonkowie, aby stworzyć i utrzymać w związku intymność, współpracę, zrozumienie.”
Na spotkanie przyszło 10 osób.

Temat komunikacji dniu lutego pewnie będzie tematem marcowego spotkania, na które gorąco zapraszamy.

Kronika