Ognisko w Zielonej Górze – Dom Rekolekcyjny EMAUS, ul. Aliny 7

Dom Rekolekcyjny Emaus
Dom Rekolekcyjny "Emaus" przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Aliny 5. Spotkania Ogniska w ostatnie soboty miesiąca rozpoczyna Msza św. o g. 18.00.
Duszpasterzem wspólnoty jest ks. Damian Kołodziej. Mapka - dojście do Emaus z Kościoła (aby powiększyć obraz, kliknij zdjęcie).
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W jednej z parafii w Zielonej Górze odbyły się rekolekcje adwentowe. Temat: „Miłość małżeńska może być piękna”. Poprowadził je dr Mieczysław Guzewicz ze Wschowy – mąż, ojciec, nauczyciel, autor wielu książek o małżeństwie i rodzinie. Znany Nam również z rekolekcji sycharowskich. Rekolekcje trwały od niedzieli 6 grudnia do dnia dzisiejszego tj. 8 grudnia. Były przepiękne, owszem mówiły o miłości małżeńskiej, o tej miłości o której możemy marzyć i mieć nadzieję, że powróci. Poruszane były tematy miłości małżeńskiej jako najważniejszej i ważniejszej od miłości rodzicielskiej, o której zapominamy i spychamy na plan drugi bądź dalszy, była mowa o świętości sakramentu małżeństwa i o postawieniu właśnie współmałżonka na pierwszym miejscu. Ostatni dzień poświęcony był cierpieniu, o pokonywaniu trudów dnia codziennego, to właśnie w szczegółach uświęca się małżeństwo i mowa o kryzysach. Naszych właśnie kryzysach które przeżywamy i o nadziei jaką musimy mieć na powrót osoby, której ślubowaliśmy miłość wierność i uczciwość małżeńską aż do śmierci. Jeśli zagłębimy się w słowa i zadamy sobie trudu pojęcia tego, wówczas to czekanie nabiera sensu, a my pokonywać będziemy problemy dnia codziennego z Jezusem, radością, a kiedyś i ze współmałżonkiem.

Kronika